Červená čočka je bohatým zdrojem železa, selenu, fosforu, zinku, vitamínu B6. Obsahuje vlákninu, která povzbuzuje činnost střev a je dobrou prevencí zácpy. Škroby obsažené v luštěninách se díky vysokému obsahu vlákniny pomalu vstřebávají a umožňují tak rovnoměrné uvolňování glukózy do krve.
Červenou čočku není nutné namáčet. Při vaření se mění její barva z červené na žlutou a není třeba ji vařit dlouho. Stačí 10 minut a můžeme ji podávat. Solíme těsně před koncem vaření a jako koření můžeme použít česnek, oregano, koriandr nebo třeba tymián.
Červená čočka se hodí na mnoho způsobů – jako příloha k masu, uzenině nebo vejci, ale také jako salát, do polévek nebo různých předkrmů. Pokud ji převaříme, máme z ní výbornou kaši, oblíbenou hlavně u dětí. Pro svou velmi dobrou stravitelnost se tato luštěnina doporučuje jako první koncentrovanější zdroj bílkovin pro děti od 9. měsíce věku, třeba v podobě polévky. Červená čočka se ale výborně hodí i pro těhotné nebo kojící matky a to právě díky tomu, že je nenadýmá.
Recept na rychlou kaši z červené čočky máme ZDE
Recept na smetanovou polévku z červené čočky naleznete ZDE
Recept na polévku z červené čočky se nachází ZDE
Recept na červenou čočku s kari je ZDE
Recept na teplý salát z červené čočky máme ZDE
Recept na pomazánku z červené čočky se sušenými rajčaty najdete ZDE
3 komentáře pro článek Červená čočka je skvělá pro děti