Ochrana vlasů před zimou je individuální a neexistuje univerzální recept jak pro všechny lidi, tak i pro všechny typy vlasů. Základem je volba správné vlasové kosmetiky. Podle typu vlasů volíme vhodný šampon, kondicionér nebo masku na vlasy. Neplatí, že čím silnější kondicionér, tím lépe. Jemné vlasy vyžadují kondicionér lehký, pevné a houževnaté vlasy naopak chtějí silnější kondicionér se zvláčňujícími účinky. Příliš silný kondicionér způsobuje zplihnutí vlasů a pokud je nanášen i na pokožku, vlasy se mohou častěji mastit.
Stav vlasů je po zimě je také individuální. Někdo potřebuje opakovat intenzivní vitaminové či hydratační vlasové kůry několikrát po sobě, druhý zase vlasy odmastit, jinému stačí jednorázové ošetření u kadeřníka. Nikdy však neuděláme chybu, pokud v našem jídelníčku zvýšíme příjem vitamínů i stopových prvků.
Pro zdravé i nemocné vlasy je dobré, pokud jim dvakrát až třikrát měsíčně dodáme intenzivnější kúru ve formě vlasového zábalu. Vlasové zábaly pomáhají obnovit vlasy, které jsou poškozené buď barvením, odbarvováním, stresem nebo povětrnostními vlivy.
Pro všechny typy vlasů lze kombinovat vaječný žloutek s rostlinným olejem a citrónovou šťávou, ricinový olej s bílým jogurtem a rumem nebo mandlový olej s heřmánkovým odvarem.
Zábal si připravíme z ušlehaného bílku, který necháme působit do zaschnutí.
Do vlasů si vtíráme cibulovou šťávu s trochou koňaku nebo odvar z lopuchu.
Použijeme kvalitní panenský olivový olej nebo olej z pšeničných klíčků zahřátý na 40 °C promíchaný se žloutkem. Aplikujeme po vychladnutí!
Do vlasů vtíráme odvar z chmele nebo kopřivy: 1 lžičku kopřivové tinktury smícháme s 1/4 litrem vlažné vody, hotovou směsí polijeme pokožku hlavy, vmasírujeme a neoplachujeme.
O tom, co vlastně způsobuje elektrizování vlasů a jak se elektrizování co nejúčinněji zbavit, si přečtěte náš článek ZDE