Nejdůležitější je vědět, čím je krmit, protože nevhodným přikrmováním bychom mohli venkovnímu ptactvu ublížit. Co je tedy vhodné jim dávat? Jsou to jakákoliv semena – slunečnice, mák, proso, konopí, lněné semínko či řepka. K semenům je možné přidat ovesné vločky, nastrouhanou mrkev, nakrájená jablka a neslané neškvařené sádlo nebo lůj.
Z loje pak doma můžeme vyrobit i vlastní směs: Lůj rozehřejeme, smícháme se semínky a takto připravené nalijeme do malého květináči či skořápky kokosového ořechu. 🥥 Další možností je do lojové směsi namočit suchou smrkovou (borovou) šišku a nechat lůj ztuhnout.
Žádné zbytky z kuchyně, které jsou slané a kořeněné, žádné suché těstoviny ani čerstvé pečivo, hlavně pak ne žádné zkažené a plesnivé potraviny.
Samozřejmě v zimě, zhruba od listopadu do března, v případě studených měsíců klidně až do dubna či května. Krmení dáváme raději v menším množství, ale denně.
Nejlépe do krmítka, které by mělo být alespoň 1 a 1/2 metru od země. Lojové koule, tyčinky nebo naplněné kokosové ořechy umístíme tak, aby byly chráněné před deštěm, sněhem, ale i slunečními paprsky (lůj se pak teplem rozehřívá).
Pokud nechcete přemýšlet, co je pro ptáčky nejvhodnější, zvolte krmivo pro venkovní ptactvo, které seženete v prodejnách COOP. Máme na výběr dva druhy – slunečnici černou a směs do krmítek, která se skládá ze slunečnice, ovsa, prosa, pšenice, vloček, kukuřice a lněného semínka. Ty jsou zárukou toho nejlepšího. 👍
3 komentáře pro článek Jak krmit venkovní ptactvo