Rychlostní limity jsou v Chorvatsku stejné jako na českých silnicích. Pozor byste si však měli dát, pokud inkoust na vašem řidičském oprávnění ještě nestačil zaschnout. Pro řidiče do 24 let jsou totiž rychlostní limity vždy o 10km/hod nižší. Navíc pro mládež a řidiče z povolání platí nulová tolerance alkoholu v krvi, v ostatních případech je povolena 0,5 promile. V Chorvatsku byste také měli používat bezpečnostní pásy všude tam, kde jsou instalované. Svítit ve dne i v noci je nutné pouze v průběhu zimního času a za snížené viditelnosti. Ve vozidle by vám neměly chybět lékárnička, výstražné vesty pro všechny členy posádky, výstražný trojúhelník (v případě, že jedete s přívěsem, potřebujete 2), tažné lano a náhradní pneumatika. Za porušení všech pravidel hrozí velké pokuty.
Více informací najdete na oficiálních stránkách www.hac.hr.
V Itálii je v první řadě nutné zorientovat se v poměrně složitém systému placení mýta. Při vjezdu na dálnici je potřeba vyzvednout si lístek, který při výjezdu odevzdáte a zaplatíte za ujetou vzdálenost. Kromě toho se můžete dostat do úseků, které se platí paušálně, tzn. nezávisle na ujeté vzdálenosti. Rychlostní limity jsou shodné pro osobní vozidla, motocykly a obytné automobily (50km/h obec, 90km/h mimo obec, 110km/h rychlostní silnice, 130km/h dálnice). Osobní auto s přívěsem má rychlostní limity odlišné (50km/h obec, 70km/h mimo obec a na rychlostní silnici, 80km/h dálnice). Celodenní svícení je povinné v tunelech a na dálnicích. Povinně svítit 24 hodin denně musí mopedy a motocykly. Z povinné výbavy je kromě reflexní vesty, lékárničky a výstražného trojúhelníku vhodné přibalit také hasicí přístroj.
Více informací najdete na oficiálních stránkách www.mit.gov.it nebo turistickém portálu www.italiantourism.com
Dopravní předpisy jsou většinou shodné po celém území Německa, v detailech se mohou odlišovat podle spolkových zemí. Rychlostní limity jsou totožné pro osobní a obytné automobily a pro motocykly (50km/h město, 100km/h mimo město). Na směrově oddělených komunikacích mimo město, na rychlostních silnicích a dálnicích je pouze doporučená rychlost 130km/hod, pokud není značkami uvedeno jinak. Osobní automobily s přívěsem mají povolenou rychlost 50km/h ve městě a 80km/h mimo město a na rychlostní silnici. K obvyklé povinné výbavě je opět vhodné přibalit hasicí přístroj. Pozor byste si měli dát také na hloubku dezénu pneumatiky, která musí mít alespoň 1,6 mm. Svícení je povinné pouze v tunelech. Mopedy a motocykly musí používat potkávací světla stále. Výhodou je, že v Německu jsou dálnice pro osobní automobily a soupravy do 3,5 tun bezplatné.
Více informací na turistických stránkách www.germany-tourism.de
Stejně jako v Chorvatsku, také ve Francii si musí dávat na silnicích pozor začínající řidiči (s řidičským oprávněním mladším než 2 roky). Pro ně jsou rychlostní limity o 20km/hod nižší než obvykle. Osobní automobily a motocykly mají shodné limity 50km/h v obci, 90km/h mimo obec, 110km/h rychlostní silnice a 130km/h dálnice. Za deště se na dálnicích rychlost snižuje na 110km/hod a na silnicích na 80km/hod. Některé dálnice ve Francii jsou zdarma, jiné podléhají placení mýta. Při vjezdu na dálnici si vyzvednete lístek, který na výjezdu nebo další mýtnici zaplatíte. Svícení ve dne i v noci je povinné pro všechny automobily a motocykly. Z povinné výbavy můžete oželet hasicí přístroj, který pro osobní automobily ani motocykly není povinný.
Více informací se dozvíte na http://us.franceguide.com/