Když se vaří v páře, odborníci přes výživu souhlasně pokyvují hlavami. Pára, ač se to nezdá, je na přípravu pokrmů téměř expertem. Hravě zvládá zeleninu a ovoce, drůbež a ryby, potíž jí nečiní hovězí, vepřové, telecí, troufne si na rýži, těstoviny, obiloviny, různé nákypy, dokonce i na vajíčka… Aroma, vitamíny, minerální látky zůstanou maximálně zachovány. Nic se nepřipaluje, nic se nemusí míchat, pokrmy se nerozpadají, zachovávají si svůj tvar. Estetický zážitek pro oči, potěšení pro žaludek.
Parní hrnce se skládají ze základny s topným tělesem, do které se nalije voda, z napařovacích perforovaných nádob pro přípravu zeleniny, masa, knedlíků a tak dále. Polévky, omáčky, rýže, těstoviny, nákypy se připravují v nádobách bez otvorů, které se vkládají do těch perforovaných; nádoby bez otvorů slouží i pro ohřívání pokrmů. Důležitou součástí hrnců je sběrná nádobka, do které odtéká zkondenzovaná pára s extrakty ze surovin; šťávičkou se hotové pokrmy přelévají až na talířích.
Parní trouby se oproti hrncům jednodušeji obsluhují i čistí, na druhou stranu ale mají vyšší spotřebu proudu. A základní vybavení obsahuje podivuhodně málo příslušenství. Pro nasycení více žaludků je zapotřebí další příslušenství dokoupit, pokud to ovšem je u toho kterého modelu vůbec možné.
Čeho bychom si měli všímat při nákupu? Sledujte naše rady:
Občanské sdružení spotřebitelů TEST
www.dtest.cz
1 komentář pro článek Kupujeme parní hrnec (troubu)