Zdravý životní styl

Cukety detoxikují naše tělo

Cukety zná dnes úplně každý. Ale víte, jaký je jejich původ, jak je pěstovat a proč jsou tak zdravé?

Kde se cuketa vzala?

Cuketa pochází ze střední Ameriky a Mexika, do Evropy se dostala koncem 16. století spolu s Colombovými výpravami. U nás nebyla cuketa dlouho známá. Do české domácnosti se dostala až koncem 80. let, ale dnes neodmyslitelně patří do naší kuchyně.

Jak ji pěstovat?

Ti, kteří mají možnost cukety pěstovat, vědí, že nejde o žádnou složitou záležitost. Potřebují totiž pouze dostatek světla a vodu. Cukety sázíme zpravidla v květnu, žádný problém však není začít je sázet až koncem června.

Proč jsou cukety zdravé?

Cuketa obsahuje vysoké množství draslíku a až 90 % vody, proto je v hodná k detoxikaci a celkovému pročištění těla. Draslík pomáhá vyloučit velké množství škodlivin a přebytečnou vodu z těla. Je dobrý pro správnou činnost ledvin.

Cuketu by rovněž měli jíst lidé trpící dnou, revmatem, obezitou nebo cukrovkou. Protože má také projímavé účinky, doporučuje se jako pomocník při zácpě. Díky vysokému množství vlákniny je pak vhodná na podporu trávení.

Cukety a jejich využití v kosmetice:

Pokud máte kožní problémy jako je lupénka, ekzémy, akné, vyrážky nebo kopřivku, potírejte 2 x denně postižená místa čerstvě vymačkanou šťávou z cukety. Při popáleninách je dobré přiložit si slupku z cukety na spálené místo.

Recepty z cukety:

Recept na cuketové rolky se slaninou a sýrem najdete ZDE

Recept na cuketový chléb máme ZDE

Recept na cuketové placičky najdete ZDE

Recept na cuketovou buchtu s čokoládou je ZDE

Recept na cuketové chipsy objevíte ZDE

Recept na cuketovou nádivku naleznete ZDE

Recept na cuketové hranolky se ukrývá ZDE



Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB