Do vany nalijeme 1 až 2 litry mléka a přidáme několik lžic medu. V misce si pak smícháme med, žloutek a lžičku olivového oleje a tuto směs vetřeme do vlasů. Obličej si potřeme medem, který napřed rozpustíme ve trošce horkého mléka (aby se lépe nanášel). Ponoříme se do vany a relaxujeme tak dlouho, dokud je nám příjemné.
Pro ty z vás, které rády experimentujete, máme recept na kakaovo-kokosovou koupel, která vás zaručeně příjemně naladí. Jak na to? Smícháme 2 lžíce neslazeného kakaa se 150 ml kokosového mléka a ½ hrnkem pěny do koupele (nejlépe zcela neparfémované). Po důkladném rozmixování vlijeme přímo do horké vody. Po této koupeli se nezapomeneme osprchovat.
Celulitida trápí v dnešní době nejednu ženu. Na zlepšení lymfatického oběhu si proto do horké koupele nakapeme éterické oleje, které prokrvují, aktivují tok lymfatických tekutin, napomáhají odstraňovat otoky a vylučovat toxické produkty látkové výměny z těla. Vyzkoušet můžeme například několik kapek rozmarýnového, vavřínového, skořicového nebo jalovcového éterického oleje.
Slaná voda zbaví tělo únavy a příjemně osvěží. Nemusíme se bát toho, že by mořská sůl příliš vysušila naši pokožku, jelikož mořská sůl ve spodních vrstvách kůže váže vodu a proto naše pokožka zůstane hydratovaná a vláčná. Koupel rovněž vyplavuje z těla škodliviny a organismus přijímá minerální látky. Návod: hrnek mořské soli vsypeme přímo do horké koupele.
Směs listů břízy, meduňky a levandule spaříme horkou vodou a vše pak vlijeme do horké vany. Tato koupel má zklidňující účinky, pomáhá při nervových onemocněních, revmatizmu a srdečních potížích.
Smícháme si mátu peprnou, meduňku lékařskou, třezalku tečkovanou a borovicové výhonky. Dáme do vroucí vody a poté přelijeme do horké vany. Tato koupel působí zklidňujícím efektem na náš nervový systém a posiluje ho. Zároveň působí lehce sedativně a pomáhá proti nespavosti.